3 Türk takımı PUBG MOBILE Regional Clash turnuvasında mücadele edecek


Türkiye’den Fire Flux Esports, Next Rüya ve Regnum Carya Esports takımlarının mücadele edeceği, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenecek PUBG MOBILE Regional Clash turnuvası bugün başlıyor. 

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG MOBILE’da espor rüzgarı esmeye devam ediyor. Temsilcilerimizden Avrupa Şampiyonu unvanına da sahip olan Fire Flux Esports, Next Rüya ve Regnum Carta Esports takımları 2.7 Milyon TL (100.000 dolar) ödül havuzuna sahip olan PUBG MOBILE Regional Clash (PMRC) turnuvasında mücadele edecek. PMRC, dünyanın en büyük espor ve oyun festivallerinden Gaming8’de, HONOR sponsorluğunda düzenlenecek.

20 – 23 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuva Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gerçekleşecek. Kıyasıya mücadelelere ev sahipliği yapması beklenen turnuvada PMPL (PUBG MOBILE Pro League) Avrupa Şampiyonası Bahar Sezonu’nun en iyi 8 takımı ile PMPL Orta Doğu-Afrika Şampiyonası Bahar Sezonu’nun en iyi 8 takımı karşı karşıya gelecek.

PMRC turnuvasındaki heyecan dolu maçların tamamı 20 – 23 Temmuz tarihlerinde PUBG MOBILE Türkiye ve   PUBG MOBILE Espor Türkiye Youtube, TikTok ve Facebook kanallarından canlı olarak izlenebilecek.

PMRC turnuvasında Türk temsilcilerimiz FireFlux Esports, Next Rüya ve Regnum Carya Esports’un yanı sıra Geekay Esports, CRASH GAMING, Nigma Galaxy, Brute Force, ArabGolden Galaxy, Vision Esports, gQ team, RTG Esports, Nexus Gaming, G.Gladiators, MadBulls, Excuse Me ve ARR eSports takımları yer alıyor.

 

Bir hafta arayla gerçekleştirilen ikinci büyük turnuva

PMRC’ye ev sahipliği yapacak Riyad’da geçtiğimiz hafta da PUBG MOBILE World Invitational (PMWI) 2023 turnuvası gerçekleştirilmişti. PMWI’da Ana Turnuva’da yer alan FireFlux Esports ise burada sergilediği performansla turnuvayı 101 puanla 6. sırada tamamlamış, böylelikle 2.5 Milyon TL’yi aşan (97.500$) bir ödülü de kasasına koymuştu. Etkinliğin Allstars aşamasında yer alan S2G ESports ise topladığı 102 puanla  9’uncu sırada yer alarak 1.155.000 TL (44.000$) ödül kazanmıştı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir