Anne Şehir Merkezleri kadınların hayatına dokunuyor

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin çeşitli noktalarına açılan Anne Kent Merkezleriyle bayanlara yönelik hizmetler devam ediyor. Derince Işıl Bozca Spor Merkezi bünyesinde yer alan Anne Kent Merkezi’nin tanıtım programı yapıldı. Tanıtım programına değişim ve dönüşüme ehemmiyet veren Derinceli bayanlar ağır ilgi gösterdi. Anne Kent Merkezine üye olan bayanlar program sonunda memnuniyetlerini lisana getirerek, sağlıktan toplumsal hayata kadar Anne Kent Merkezleri sayesinde hayatlarında çok olumlu gelişmeler yaşandığını ve kendilerini artık daha memnun hissettiklerini söyledi.

DERİNCE’YE YENİ MERKEZ

Hayata geçirdiği pek çok proje ile kentte yaşayan vatandaşların hayatına paha katan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bayana yönelik hizmetler kapsamında yeni merkezler açıyor. Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Daire Başkanlığı Bayan Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün önderliğindeki Anne Kent Merkezi, Derince Işıl Bozca Spor Merkezi içerisinde bayanlara hizmet verecek. Bayanlara toplumsal alanlar açarak öne çıkmasını sağlayan merkezde hizmette hudut yok. Anne Kent Merkezinde beslenmeden spora tüm etkinliklerde bayanlara öncülük edilerek yol gösteriliyor.

ÖNCELİĞİMİZ HAREKETLİ YAŞAM

Programa katılarak Derinceli bayanlarla bir ortaya gelen Bayan ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagehan Malkoç, hareketli yaşan her vakit bizim önceliğimiz olacak dedi. Malkoç, ‘’Burada bayanlarımızı haftanın üç günü idman programlarına dâhil edeceğiz. Çalışmalarımız kapsamında toplumsal ve kültürel etkinlikler, sağlıklı beslenme danışmanlığı, ruhsal danışmanlık hizmetleri vereceğiz. Bize bu mevzuda dayanak veren Büyükşehir Belediye Liderimiz Tahir Büyükakın’a teşekkürlerimizi sunuyorum” sözünü kullandı. Işıl Bozca Spor Merkezi Yönetim Kurulu Lideri Işıl Bozca da bayanlara özel yüzme derslerinin yapılabileceğinin muştusunu verdi.

ANNE KENTLE KENDİME İNANCIM ARTTI

Öte yandan tekrar Derince’de bulunan Şehit Er Emre Kaan Arlı Spor Salonundaki Anne Kent Merkezinden dokuz aydır hizmet alan Esma Altun, spor ve fizikî aktivitelerden, fizyoterapist ve diyetisyen hizmetlerinden faydalandığını ve mutlu olduğunu söyledi. Dizlerinden rahatsız olan Altun, spor ve diyet dayanağı sayesinde kilolarından kurtularak eski sıhhatine kavuştuğunu belirtti. Altun, ‘’108 kg’dan 93 kg’a düştüm. Anne Kent sayesinde sıhhatime kavuştum. Gayem 75 kg’a inmek” dedi. İki yıldır Anne Kent projesinin hizmetlerinden faydalanan Leyla Irmak ise ‘’Anne Kent sayesinde 90 kg’dan 67 kg’a düştüm. Kilo verdikçe kendime olan inancım arttı, daha memnunum. Herkese tavsiye ediyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” kelamlarıyla hislerini aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir