Enerjini yanında taşı

Gelişen teknolojiler ve bilhassa pandemi sonrasında artış gösteren uzakta çalışma süreci, muhakkak eserlere çok büyük talep getirdi. Bunlar ortasında taşınabilir güç tahlilleri de yer alıyor, artık gittiğiniz her yere götürebileceğiniz çok sayıda büyük kapasiteli güç istasyonu bulunuyor. Bu güç istasyonları, powerbank’lerin çok daha büyük versiyonları olarak görülebilirler ve yalnızca USB üzerinden elektrik aktarmıyor, birebir vakitte taşıdıkları prizler aracılığıyla kahve makinesi, küçük soğutucu, blender, projektör ya da televizyon üzere elektronik eserleri de çalıştırabiliyorlar.

GÜÇ İSTASYONLARI

Güç istasyonları son devirde bilhassa sayıları inanılmaz artan karavan sahiplerinin güzeline gidiyor, tıpkı vakitte hafta sonu kaçamaklarında çadır kurmayı seven bireylerin de yanlarına aldıkları birinci eserler ortasında taşınabilir güç tahlilleri yer alıyor. Güç istasyonlarının gereksinimlere bağlı olarak seçilebilen farklı kapasitelerde versiyonları bulunuyor, kapasite arttıkça depolanabilen güç de artıyor. Örneğin; 607 Wh düzeyindeki bir güç istasyonu, bir akıllı telefonu 36 kere, kamerayı 30 sefer, bilgisayarı 8 kere, drone modelini 6 defa, bataryalı bir küçük soğutucuyu ise tam 10 kere şarj edebiliyor. Yani yalnızca sizin güç gereksiniminizi değil etrafınızdaki herkesin şarjını dolu tutabilen bu eserler, yüksek güç dayanakları yanında taşıdıkları yüksek güçlü ışıklar sayesinde aydınlatma ile bir arada acil durumlarda hayat kurtarabilecek yardımcılar ve genelde meskene gelindiğinde doldurulabiliyorlar.

DENİZDEYKEN DOLSUN

Burada birtakım tahliller farklılaşıyor, kimi taşınabilir güç istasyonları güneş gücü üzerinden şarj edilebilme takviyesiyle birlikte geliyor. Bu nitekim büyük bir artı oluyor. Zira açık toprakta güneş panellerini güneşi direkt olarak görecek formda pozisyonlandırmak çok kolay oluyor. Siz denize girerken ya da kitap okurken güneş gücü üzerinden zahmetsiz ve pak bir biçimde şarj olan bu güç istasyonları, bu sayede uygun kurallar altında sınırsız bir güç kaynağı oluyor.

EN GÜZEL SEÇENEK: POWERBANK

güç istasyonları taşınabiliyor lakin bu her vakit yanınızda olacakları manasına gelmiyor. Gündelik ömrün en güzel taşınabilir güç kaynakları hala yüzlerce alternatifin olduğu standart powerbank modelleri. Gelişen teknolojilerle daha ufak gövdede daha yüksek “mAh” bedelleri sunar hale gelen powerbank’ler, üst versiyonlarında çok zahmetsiz dolum sunan kablosuz şarj getiriyorlar ve birden fazla aygıtı birebir anda şarj edebiliyorlar. Ayrıyeten artık birçok powerbank süratli şarj dayanağını de eksik etmiyor, bu sayede akıllı telefonunuz ya da tabletiniz çantanızdaki yahut cebinizdeki bir powerbank üzerinden kısa müddette şarj edilebiliyor. Yeni modelleri daha evvel hiç olmadığı kadar inançlı hale getiren firmalar, kimi powerbank’ler üzerine ekran koyuyor, bu sayede şarj süreci ve kalan güç düzeyi hakkında çarçabuk bilgi sahibi olunabiliyor. Yeni kuşak powerbank’ler ulaşılan 20.000 mAh üzere düzeyleri sayesinde akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayar üzere eserleri de bir değil birden fazla kere şarj edebiliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir