Murat Germen ile Kent, Teknoloji ve Bellek

 

 

Çağdaş sanatçı Murat Germen, Kent, Teknoloji ve Bellek adlı söyleşide müze ziyaretçileriyle bir araya geliyor. Sanat alanında kent kavramı, biçim ve anlam ilişkiselliğinde farklı okumalar ve bakış açıları sunacak söyleşide, Germen’in üretim sürecine dair paylaşımları üzerinden kent kavramının izi sürülüyor. Katılımcılar, sanatçının fotoğraflarını nasıl dönüştürdüğünü ve görüntülerle oluşturduğu yerleştirmelerin biçim ve anlatımlarını nasıl yorumladığını keşfediyor.

Sanat dolu bir gün: Sizin Perşembeniz 

İstanbul Modern, “Sizin Perşembeniz” adlı ücretsiz müze günlerini Paribu desteğiyle gerçekleştiriyor. Müze, her perşembe saat 10.00-18.00 arasında ücretsiz olarak kapılarını tüm ziyaretçilere açıyor. Ziyaretçiler, İstanbul Modern’deki tüm sergileri ücretsiz olarak gezip ayda bir kez gerçekleştirilecek sanatçı atölyeleri, etkinlik ve film gösterimlerine katılabiliyor.

“Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları, sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmaları ve kısa söyleşileri içeriyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerini müzeyi, sanat yapıtlarını ve sanatsal üretim süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Modern, aynı zamanda sanatçılarla birlikte üretmenin kazandıracağı zengin deneyime kapı aralıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir