Rektör çöp evde bulunan çocuğü ziyaret etti

Üniversiteden yapılan açıklamaya nazaran, ziyarette C.M.A. ile sohbet eden Özkan, çocuğu çok güzel gördüğünü belirtti.
Çocuğun devletin kanatları altında güzel bir halde geliştiğini aktaran Özkan, “Eğitime başladı, birlikte kaldığı konuttaki arkadaşlarıyla devletimizin sağladığı imkanlarla hayatını sürdürüyor. Hastanemize geldiğinde 17 kilo ağırlığındaydı. Artık 31 kiloya çıkmış. Sıhhati ve sevinci yerinde. Arkadaşlarıyla hoş bir aile ve devlet şefkati içerisinde ömrünü sürdürüyor.” tabirlerini kullandı.

SATRANÇ OYNAMAYI SEVDİ

Özkan, birinci sınıfa giden C.M.A’nın kitap okumayı ve satranç oynamayı çok sevdiğini kaydetti.

Ziyaretinde çocukla satranç oynadıklarını anlatan Özkan, şunları aktardı:
“Arkadaşlarıyla münasebetleri çok hoş. Kitap okuyor, çizgi sinema izliyor, arkadaşlarıyla futbol, satranç oynuyor. Çok hoş biçimde kendisini geliştiriyor. Derslerine çalışıyor. Onun hayata bağlanmasında emeği geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri başta olmak üzere, öğretmenlerine ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.”

Evdeki başka çocuklarla da sohbet eden Özkan, kendilerini üniversitede ağırlamak istediklerini belirtti.

Devlet müdafaasındaki çocukların tüm muhtaçlıklarının karşılandığını lakin aile içindeki sevgiye gereksinimleri olduğunu tabir eden Özkan, çocukların aile ortamında büyümesi için kollayıcı aile sisteminin yaygınlaşması gerektiğine dikkati çekti. Özkan, ailelere istekli olmaları tarafında davette bulundu.
Rektör Özkan’a ziyaretinde, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdür Yardımcısı Halil Atik ile Antalya Çocuk Konutları Sitesi yöneticileri ve hocaları eşlik etti.

TEYZESİNİN KONUTUNDA KİLİTLİ ODADA BULUNDU

Bursa’da Nilüfer Belediyesi pak görevlilerince teyzesinin konutunda kapısı kilitli bir odada çöplerin ortasında baygın halde bulunan C.M.A’nın imgeleri 24 Temmuz 2022’de basında yer almıştı. Annesi Y.A’nın (48) yaşadığı Antalya’ya getirilen çocuk, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca koruma altına alınmıştı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavi edilen çocuk, sevgi konutuna yerleştirilmişti.

AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir