Toyota’dan afet bölgesindeki 20 okula ekipman desteği

İSTANBUL (İGFA) – Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, mesleksel teknik eğitimi destekleyerek genç jenerasyonların geleceğini şekillendirmeye devam ediyor.

“Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”nden “Nitelikli Eğitim” konusunu önceliklendiren şirket, sarsıntı bölgesindeki okullara yapılan ekipman hibeleriyle gençlerin uzun vadeli başarılarına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu donanım takviyesi öğrencilere yenilikçi bir eğitim anlayışını da beraberinde getiriyor.

Şirket, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Elazığ vilayetlerinde bulunan 20 okula toplamda 17 araç, 63 motor, 72 şanzıman, 32 bilgisayar takviyesi sağlayarak, öğrencilere çağdaş bir eğitim altyapısı sunuyor.

Bu ekipmanlar, öğrencilere çağdaş teknolojiye erişim sağlayarak mesleksel hünerlerini daha tesirli bir biçimde geliştirmelerine imkan tanıyor. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye idaresi de okulları ziyaret ederek, öğrencilere sağlanan imkanların eğitimlerine sağladığı katkıyı yerinde gözlemledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir