Zeka testindeki hayvanı bulacak yüksek zekalılar aranıyor: Nerede bu hayvan? İllüzyondaki hayvanı 10 saniyede bulabilir misin?

Zeka düzeyinizi geliştiren ve dikkat yeteneğinizin farkına varmanızı sağlayan görsel testler çözmekten siz de zevk alıyorsanız bir de buna bakın. Bu sefer düz bir imaj değil, siyah ve beyaz renkteki zikzaklı bir imgeyle baş başayız. İmgenin içindeki hayvan ne olabilir? Bu hayvanın ne olduğunu 10 saniyede bulanların, gerçek bir IQ testi yapana kadar zeka düzeyinin yüksek olduğuna kanaat getirebiliriz.

Görmek istenilen ile görülen ortasındaki farkları bu optik illüzyonlar ile fark edebilirsiniz. Olağan bir insan beyni, her açıdan farklı bir algı oluşturan manzaralara değişik hallerde bakabilir. Farklı bakış açıları kazanarak görünümleri bir yerlerden fark edilemeyen ya da sıkıntı bulunan objeleri de bulmaya başlayacaksınız. Bu akla ziyan zikzaklı görselde hangi hayvan olduğunu bulma vakti.

Sürenizi başlatıyoruz.

10, 9…

Görüntüye biraz daha dikkatli bakmaya ne dersiniz?

Testin zorluğu, ortalamanın üzerinde bir IQ düzeyine sahip olup olmadığınızda. Ayrıyeten zikzak çizgileri içinde saklanan hayvanı bulmakta. Tahminen yavaşça gözlerinizi kırpmak, hayvanı bulmanıza yardımcı olabilir.

Daha yüksek bir IQ düzeyiniz varsa kolaylıkla buradaki hayvanı bulabilirsiniz. Bunun nedeni detayları kolay fark edebilmeniz.

Ufak bir ipucu…

Hangi hayvan olduğunu bulamadıysanız imgeyi biraz uzaklaştırıp bakın.

Görsel testte gizlenen hayvanı 10 saniyede bulanları tebrik ederiz.

Bulamayanlar için işte cevabı…

Görselde koca cüsseli bir panda sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir